Informacja w sprawie pakietów ochrony osobistej

Okręgowa Izba Lekarska w Tarnowie otrzymała 10 000 trójwarstwowych masek chirurgicznych, 13 600 masek KN95 (FFP2), 800 gogli ochronnych, 900 przyłbic i  900 kombinezonów ochronnych.

W naszej Izbie zrzeszonych jest 1617 aktywnych zawodowo lekarz i lekarzy dentystów. , Uwzględniając wolę głównego darczyńcy, zespół działający na podstawie uchwały Prezydium Naczelnej Izby Lekarskiej dokonał podziału środków do dystrybucji dla każdej z okręgowych izb lekarskich.

• Za przyjęcie sprzętu od Fundacji odpowiada osobiście Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej. Prezes również ponosi odpowiedzialność karno-skarbową za właściwą dystrybucję co do 1 szt. ( pomoc charytatywna jest zwolniona z opłat celnych i przez 5 lat podlega kontroli ).

W celu zapewnienia możliwości otrzymania środków ochrony osobistej lekarzowi i lekarzowi dentyście  czynnie wykonującemu zawód, należącemu do Okręgowej Izby Lekarskiej w Tarnowie, opłacającemu na bieżąco składki członkowskie, decyzją Prezydium OIL został  przygotowany pakiet dla lekarzy  i lekarzy  stomatologów.

Pakiet zawiera: 10 masek chirurgicznych; 17 masek FFP2; 1 przyłbicę; 1kombinezon; 1 parę gogli

Od dnia 18.05.2020 roku rozpoczeło się wydawania pakietów w siedzibie OIL w godzinach jej funkcjonowania tj. poniedziałek-środa- od 10-17 wtorek-czwartek-8-15

W pierwszej kolejności otrzymają pakiety lekarze, który wypełnili ankietę do dnia 10.05.2020

UWAGA!

POBIERZ POTRZEBNE DOKUMENTY

Pakiet środków ochrony osobistej można będzie odebrać także za pośrednictwem pełnomocnika.  Respektujemy tylko i wyłącznie pełnomocnictwo udzielone na formularzu dostępnym na naszej stronie. Pełnomocnik musi dysponować własnoręcznie oraz czytelnie podpisanym dokumentem przez osobę udzielającą pełnomocnictwa a także oświadczeniem obdarowanego lekarza/lekarza dentysty( dokumenty dostępne do pobrania na stronie OIL)

Nie odebrane środki ochrony osobistej po tej dacie decyzją Prezydium OIL będą przekazane jednostkom ochrony zdrowia, zgłaszającym chęć ich uzyskania.