Słowo Prezesa OIL w Tarnowie na temat otrzymanych darów

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

W ubiegłym tygodniu do naszej Izby dotarły środki ochrony osobistej sprowadzone do Polski przez działającą przy Naczelnej Izbie Lekarskiej Fundację Lekarze Lekarzom. Transport został zakupiony dzięki pomocy darczyńców, głównie „Kulczyk Foundation” prowadzonej przez panią Dominikę Kulczyk. Prezydium NIL dokonało podziału środków między wszystkie okręgowe izby lekarskie.

Okręgowa Izba Lekarska w Tarnowie otrzymała 10 000 trójwarstwowych masek chirurgicznych, 13 600 masek KN95 (FFP2), 800 gogli ochronnych, 900 przyłbic i kombinezony ochronne.

W naszej Izbie zrzeszonych jest 1617 aktywnych zawodowo lekarzy, do których trafią wymienione wyżej dary.

System podziału zostanie opracowany przez Prezydium Okręgowej Izby Lekarskiej w Tarnowie. Posiedzenie Prezydium odbędzie się w dniu 13.05 2020r. Informacji na ten temat będą mogli zasięgnąć Państwo na naszej stronie internetowej, a także u pracowników Izby   telefonicznie.

Choć ostatnie dni przyniosły nam złagodzenie niektórych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, apelujemy do Państwa o ostrożność i troskę o zdrowie.