Zarejestruj się na konferencję „Akademia Kontroli Zakażeń”!

W dniach 7-9 marca 2024 r. w Łodzi odbędzie się wyjątkowa ogólnopolska konferencja naukowo-szkoleniowa „Akademia Kontroli Zakażeń”. Wydarzenie uświetni jubileuszowy zjazd Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych, które obchodzi w tym roku 30-lecie swojej działalności. Rejestracja trwa: www.akademiazakazen.pl

Niezwykle ciekawy program konferencji stworzyli eksperci: dr n. med. Małgorzata Romanik, prezes Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych oraz członkowie Zarządu Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych: prof. dr hab. n. med. Jadwiga Wójkowska-Mach, dr hab. n. med. Anna Różańska, prof. UJ, dr n.med. Joanna Jursa-Kulesza, lek. med. Dorota Konaszczuk, lek. med. Marzena Wilk.

- To wydarzenie to wyjątkowa okazja do spotkania najwybitniejszych specjalistów w Polsce wokół tak istotnego tematu, jakim jest profilaktyka, kontrola i leczenie zakażeń szpitalnych – mówi dr n. med. Małgorzata Romanik, Prezes Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych. Podyskutujemy o wyzwaniach, jakie niesie za sobą kontrola zakażeń, o nowych możliwościach szybkiej diagnostyki, a także o perspektywach skutecznej profilaktyki. Przygotowujemy wydarzenie, jakiego dotąd nie było i zapraszamy do udziału wszystkich specjalistów związanych z zakażeniami w Polsce – dodaje ekspertka.

Podczas wydarzenia uczestnicy wezmą udział w ciekawych wykładach prowadzonych przez 30 wybitnych ekspertów w dziedzinie profilaktyki i leczenia zakażeń, angażujących praktycznych warsztatach i zapoznają się z nowoczesnymi rozwiązaniami na rynku.

Po konferencji uczestnicy otrzymają imienne certyfikaty z punktami edukacyjnymi.

Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja przez stronę: www.akademiazakazen.pl

Konferencja odbędzie się w dniach 7-9 marca 2024 r. w Hotelu Ambasador w Łodzi.

Ciekawy program wydarzenia

Wśród wiodących tematów wykładów konferencji znajdą się:

• Profilaktyka i diagnostyka szpitalnego zapalenia płuc
  • Biofilmy dróg oddechowych
  • Diagnostyka i postępowanie w ropniakach i ropniach
  • Leczenie grzybic inwazyjnych
  • Infekcyjne zapalenie wsierdzia jako powikłanie  po przebytych inwazyjnych procedurach medycznych u pacjentów starszych
  • Profilaktyka zakażeń związanych ze stosowaniem cewników naczyniowych w neonatologii
  • Sytuacja epidemiologiczna HIV/AIDS w Polsce w świetle sytuacji w Unii Europejskiej
  • Zakażenie HBV w jednostkach ochrony zdrowia-czy wszystko wiemy?
  • Nadzór molekularny nad krążącymi wariantami SARS CoV-2
  • Zakażenia i konsumpcja antybiotyków w opiece długoterminowej
  • Pielęgnacja ran przewlekłych u pacjentów geriatrycznych
  • Nowe możliwości szybkiej diagnostyki mikrobiologicznej bakteriemii/sepsy
  • Diagnostyka mikrobiologiczna zakażeń w ortopedii

Prelekcje wygłoszą wybitni specjaliści w zakresie kontroli zakażeń i nie tylko, tacy jak: prof. dr hab. n. med. Piotr B. Heczko, prof. dr hab. n. med. Mirosław Czuczwar, prof. dr hab. n. med. Stefania Giedrys-Kalemba, prof. dr hab. inż. Elżbieta Trafny, med. Katarzyna Dzierżanowska-Fangrat, prof. dr hab. n. med. Tomasz J. Wąsik, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach czy prof. dr hab. Anna Różańska, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie.

Organizatorami konferencji są: Polskie Towarzystwo Zakażeń Szpitalnych, Katedra i Zakład Mikrobiologii Lekarskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum, Penta Hospitals oraz Vicommi Media (www.vicommi.pl).

Patronatu honorowego konferencji udzielili: Rzecznik Praw Pacjenta, Polskie Towarzystwo Mikrobiologów, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych, Polskie Stowarzyszenie Sterylizacji Medycznej, Małopolskie Stowarzyszenie Komitetów i Zespołów ds. Zakażeń Szpitalnych, Stowarzyszenie „Pokonać Sepsę”, Polskie Towarzystwo Naukowe Leczenia Ran i Organizacji Opieki, Konsultant Krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego prof. Jarosław Pinkas, Konsultant Krajowy w dziedzinie immunologii klinicznej, prof. dr hab. Sylwia Kołtan, Konsultant Krajowy w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej prof. Barbara Dołęgowska, Konsultant Krajowy w dziedzinie epidemiologii prof. dr hab. n. med. Iwona Paradowska-Stankiewicz, Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej dr n. o zdr. Mariola Rybka.

Zapraszamy do rejestracji:

www.akademiazakazen.pl